Włocławek: spotkanie grupy synodalnej sióstr przełożonych

4 grudnia 2021 r., s. Sylwia Wawrzyniak ZSNM, diecezjalna referentka zakonna

Włocławek: spotkanie grupy synodalnej sióstr przełożonych

W sobotę, 4 grudnia, w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku-Michelinie miało miejsce spotkanie przełożonych zakonnych żeńskich zgromadzeń działających w diecezji włocławskiej.

Spotkanie synodalne odbywało się w ramach comiesięcznego dnia skupienia. Rozpoczęło się ono adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. dr hab. Lech Król - referent diecezjalny instytutów życia konsekrowanego.

Po Eucharystii uczestniczki spotkania wysłuchały konferencji, zatytułowanej: „Posłane, aby żyć Eucharystią w codzienności”. Wygłos nawiązywał do tematyki rozpoczynającego się roku duszpasterskiego.

W związku z trwającym diecezjalnym etapem synodu, był też czas przeznaczony na dyskusję, podczas której dzielono się swoimi refleksjami na temat pytań synodalnych. Siostry najpierw pracowały nad nimi w swoich wspólnotach, a podczas relacjonowanego spotkania dzieliłyśmy się przemyśleniami ze wszystkimi.

Ubogacające spotkanie zakończyło Boże błogosławieństwo.