Turek: koncert Poznańskich Słowików na rozpoczęcie Adwentu

29 listopada 2021 r., x ŁP

Turek: koncert Poznańskich Słowików na rozpoczęcie Adwentu

W niedzielę, 28 listopada, Kościół katolicki rozpoczął kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Z tej racji w parafii pw. św. Barbary w Turku zorganizowano, już po raz czwarty, występ Poznańskich Słowików, który zbiegł się z 100. rocznicą urodziny prof. Stefana Stuligrosza, założyciela chóru.

Chór pod dyrekcją prof. Macieja Wielocha, wieloletniego asystenta i artystycznego wychowanka prof. Stuligrosza, wprowadził licznie zgromadzonych słuchaczy w czas oczekiwania na święta Narodzenia Pańskiego poprzez zaprezentowanie utworów, m.in.: „Omni die dic Mariae” (Grzegorz Gerwazy Gorzycki) „Angelus Domini”, „Ave Maria” (Stefan Stuligrosz) czy „Sancta Mariae” (W.A. Mozart).

Na zakończenie koncertu słowa wdzięczności pod adresem chóru wypowiedział ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Turku.