Ślesin: jubileuszowa pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

21 lipca 2022 r., ks. ŁK

Ślesin: jubileuszowa pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

W dniach 18-21 lipca, grupa rowerzystów z parafii św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie uczestniczyła w  10. jubileuszowej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, pod hasłem: „Wierni w wierze na rowerze”.

Uczestnicy liczącej blisko 250 km wyprawy zgodnie przyznali, że cenią sobie możliwość doświadczenia obecności Boga. Wielką radością było dla nich dotarcie do gotyckiej kaplicy, w której mieści się wizerunek Matki Bożej. Relacjonując przebieg pielgrzymki, pątnicy mówili o szczególnych rekolekcjach w drodze, zaś zapytani o modlitwę w kaplicy wyznali za W. Reymontem: „co uczułem sam, zostawiam dla siebie”.

Dla rowerzystów pagórkowate drogi stanowiły wyzwanie, ale jazda w większości przebiegała gładko. Trasa pielgrzymki obfitowała w miejsca bogate w historię, sztukę, oferując różnorodny krajobraz, który pozostawi niezapomniane wspomnienia w umyśle, sercu i duszy. Na pielgrzymim szlaku miejscami postoju grupy były: Kalisz, bernardyńskie opactwo w Wieluniu, klasztor sióstr benedyktynek samarytanek na Jasnej Górze.

Wydarzenie wpisało się w serię pielgrzymek podejmowanych w całej diecezji, a uczestnicy odbyli „świętą podróż wiary”.