Dobra: uroczystości ku czci św. Barbary

5 grudnia 2021 r., tekst i foto.: ASK

Dobra: uroczystości ku czci św. Barbary

Mszy św. odpustowej ku czci św. Barbary w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej przewodniczył 4 grudnia ks. bp Krzysztof Wętkowski. Biskup włocławski udzielił też sakramentu bierzmowania 75 młodym parafianom. O przygotowaniu kandydatów do tego sakramentu zaświadczył ks. Wojciech Marciszewski, proboszcz parafii.

– Mamy głosić Jezusa i czynić jak Jezus. Nie szukajmy niczego więcej – podkreślił w ostatnim dniu rekolekcji adwentowych ks. Jakub Kupiński, wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. – Za chwilę otrzymacie moc Ducha Świętego, aby być świadkami Jezusa – powiedział homilista, zwracając się do kandydatów do bierzmowania. – Potrzeba dziś autentycznych świadków wiary, pełnych odwagi, którzy nie szukają wygód i łatwego życia, bo takiego życia Jezus nie obiecuje. Bóg wymaga od nas zaangażowania, czuwania na przyjście Chrystusa. Od naszej postawy zależy nawrócenie innych. Wstań i głoś z radością, że Chrystus żyje, On daje ci misję i szansę – mówił rekolekcjonista. Przywołał też historię życia i niezłomną wiarę św. Barbary, która przyjęła chrzest i złożyła śluby czystości, za co była prześladowana przez ojca i zginęła śmiercią męczeńską.

Po Eucharystii zebrani odmówili litanię do św. Barbary. Modlitwę zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.