Biskup Włocławski wziął udział w studniówce „Długosza”

8 stycznia 2022 r., tekst: ks. AT; foto: KJ

Biskup Włocławski wziął udział w studniówce „Długosza”

„Szczęście sprzyja lepszym”, powiedział ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski podczas studniówki licealistów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, życząc młodzieży, by podczas czekających ich egzaminów „oprócz wspaniałego przygotowania, nie zabrakło im także szczęścia”.

8 stycznia tegoroczni maturzyści z „Długosza” przeżywali studniówkę. Wydarzenie to z pewnością zapisze się w historii szkoły przede wszystkim z powodu osobistej obecności na balu biskupa włocławskiego.

Po tradycyjnym polonezie, głos zabrał ksiądz biskup. Wspomniał swoją maturę, która miała miejsce 40 lat temu, w czasie stanu wojennego. Z tego też powodu maturzyści z rocznika 1982 nie mogli bawić się na studniówkowym balu. Biskup diecezjalny życzył „Długoszakom” jak najlepszego przygotowania się do czekających ich egzaminów, a także szczęścia w intelektualnych zmaganiach zaznaczając, że „szczęście sprzyja lepszym”.

Motywujące przesłanie zostawił uczniom także ks. prał. dr Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK. Nie zabrakło także życzeń od przedstawicieli rodziców.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. We włocławskim „Długoszu” do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku 117 absolwentów liceum ogólnokształcącego.