Akcja powołaniowa alumnów włocławskiego WSD

9 maja 2022 r., al. PC

Akcja powołaniowa alumnów włocławskiego WSD

Tradycyjnie niedziela Dobrego Pasterza dla alumnów włocławskiego seminarium jest okazją, aby dzieląc się świadectwem na temat własnego powołania, pomagać w odkrywaniu młodym ludziom głosu Boga wzywającego do poświęcenia się Bożej służbie.

W poprzednich latach klerycy pojedynczo wyjeżdżali  do swoich rodzinnych parafii lub korzystali z zaproszeń różnych proboszczów. W tym roku, średnio raz w miesiącu, organizowane są wyjazdy kilku alumnów razem z moderatorami. Tym razem włocławskich kleryków gościła lipnowska parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych alumni posługiwali przy ołtarzu, opowiadali o swojej życiowej drodze, która zaprowadziła ich do seminarium i zapewnili muzyczną oprawę dla liturgii. Dawane przez nich świadectwa miały pokazać młodym ludziom, że drogi powołania bywają różne. Ważna też była modlitwa z całą parafialną wspólnotą o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.