Włocławek: spotkanie Biskupa Włocławskiego z Kapitułą Katedralną

11 grudnia 2020 r., ks. MSz

Włocławek: spotkanie Biskupa Włocławskiego z Kapitułą Katedralną

10 grudnia br., w dzień swoich 75. urodzin, Pasterz Diecezji wziął udział w obiedzie wydanym z tej okazji przez Prześwietną Kapitułę Bazyliki Katedralnej we Włocławku.

W imieniu zgromadzonych kanoników, gratulacje i życzenia ks. bp. Wiesławowi Meringowi złożył ks. prał. Sławomir Deręgowski, wikariusz biskupi i proboszcz parafii św. Stanisława BM we Włocławku, w której spotkanie miało miejsce.

Jako wyraz szacunku, wdzięczności i oddania Biskupowi Włocławskiemu, członkowie kapituły ufundowali tabernakulum do kaplicy domu przy ulicy Gdańskiej, w którym Ksiądz Biskup zamieszka po przejściu na emeryturę.

Zwieńczeniem wydarzenia było słowo Dostojnego Jubilata, podczas którego, wyraził swoją wdzięczność wobec Kurii Biskupiej, Księży Dziekanów, Seminarium i Kapituł, czyli czterech grup duchownych, którzy najbardziej przysłużyli się pasterskiej posłudze 76. Biskupa Włocławskiego.

Ostatnim aktem spotkania była ceremonia wręczenia ks. inf. prof. dr. hab. Krzysztofowi Koneckiemu, prepozytowi Prześwietnej Kapituły Bazyliki Katedralnej, papieskiego orderu Pro Ecclesia et Pontifice.