Urodzinowe śniadanie w Domu Biskupim

10 grudnia 2020 r., ks. MSz

Urodzinowe śniadanie w Domu Biskupim

Dzień 75. urodzin księdza biskupa Wiesława Meringa rozpoczął się uroczystym śniadaniem w Domu Biskupów Włocławskich, którym Pasterz Diecezji podjął swoich kapelanów oraz siostry zakonne, pracujące w Domu Biskupim.

Spotkanie rozpoczęto wspólnym śpiewem pieśni „Kastylijska Różo”, po którym - w imieniu zgromadzonych - ksiądz prałat Janusz Bartczak złożył Jubilatowi urodzinowe życzenia. Proboszcz Parafii św. Józefa we Włocławku przywołał postać Opiekuna Najświętszej Rodziny, który wiernie towarzysząc Maryi, obecny jest także w tegorocznych, grudniowych uroczystościach ku Jej czci poprzez 150. rocznicę ustanowienia go patronem Kościoła Katolickiego. Odwołując się do słów św. Pawła VI o św. Józefie: „uczynił on ze swego życia służbę, złożył to życie w ofierze, posłużył się władzą, przysługującą mu prawnie w Świętej Rodzinie, aby złożyć całkowity dar z siebie, ze swego życia, ze swej pracy”, ks. dr Bartczak wyznał, iż „wielokrotnie, jako domownicy Księdza Biskupa, byliśmy i jesteśmy świadkami, że Ksiądz Biskup angażuje wszystkie swoje siły, talenty, czas, a także zdrowie, w służbę Mesjaszowi i Jego Kościołowi”. Konkludując, Ksiądz Prałat życzył Pasterzowi Diecezji takiej bliskości Zbawiciela, jaką cieszył się św. Józef.

Ksiądz Biskup wyrażając uznanie dla skojarzeń Księdza Kustosza, pogratulował podniesienia kościoła jego parafialnego kościoła św. Józefa we Włocławku do rangi sanktuarium.

Spotkanie przy stole rozpoczęto od modlitwy za ks. prał. Michała Krygiera, proboszcza parafii katedralnej, który walczy o życie w bydgoskim szpitalu.

Braterska rozmowa była okazją do wymiany myśli, spostrzeżeń i trosk dotyczących obecnej sytuacji Kościoła i Diecezji oraz zapewnienia Pasterza o modlitewnej pamięci i serdecznej bliskości.