Ks. bp Wiesław Mering gościł przedstawicieli Kapituły Ciechocińskiej

9 grudnia 2020 r., ks. JB

Ks. bp Wiesław Mering gościł przedstawicieli Kapituły Ciechocińskiej

8 grudnia, w 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła, przedstawiciele Kapituły Ciechocińskiej: ks. prał. Leszek Malinowski, ks. prał. Józef Wysocki, ks. prał. Grzegorz Karolak i ks. prał. Janusz Bartczak, złożyli urodzinowe życzenia księdzu biskupowi Wiesławowi Meringowi oraz wręczyli dar do nowej kaplicy domowej Dostojnego Jubilata.

Jest to drewniana rzeźba autorstwa Zdzisława Ostrowskiego, przedstawiająca św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus - Patrona Kapituły Ciechocińskiej, Diecezji Włocławskiej i całego Kościoła.

Ksiądz Biskup bardzo ucieszył się wyjątkowym prezentem, zwłaszcza, że godzinę po jego otrzymaniu podano informację o ogłoszeniu przez papieża Franciszka roku św. Józefa.