Skulsk: Niedziela powołaniowa włocławskiego seminarium

28 października 2024 r., Tekst i zdjęcia: al. Adam Kałużny

Skulsk: Niedziela powołaniowa włocławskiego seminarium

W ostatnią niedzielę października br. wspólnota włocławskiego seminarium, na czele z ks. Ireneuszem Świątkiem, rektorem WSD oraz ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym WSD, udała się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skulsku, aby wraz z tamtejszą wspólnotą przeżywać niedzielę powołaniową. Był to pierwszy w tym roku akademickim wyjazd tego typu.

Gości z Włocławka powitał proboszcz tamtejszej parafii, a zarazem kustosz sanktuarium, ks. Krzysztof Antczak. W słowie poprzedzającym świadectwa kleryków, ks. rektor przedstawił wiernym historię i strukturę seminarium. Następnie alumni dzielili się świadectwami, mówili o tym, jak to się stało, że są dzisiaj w seminarium i jak Pan Bóg działał w ich życiu. Na zakończenie Eucharystii ks. rektor przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „Powołanie jest darem i tajemnicą”.

Wyjazdy na niedziele powołaniowe dają okazję poznania życia parafii i sposobu jej funkcjonowania. Inspirują też do wspólnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, a także za obecnych alumnów, aby jak najlepiej wykorzystali czas pobytu w seminarium.