Włocławek: zakończenie roku szkolnego w DSO

12 czerwca 2021 r., ks. Marcin Ziółkowski

Włocławek: zakończenie roku szkolnego w DSO

W sobotę, 12 czerwca, nauczyciele i uczniowie Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku spotkali się na uroczystym zakończeniu kolejnego roku nauki i ćwiczeń nad rozwijaniem talentów wokalnych i organistowskich.

Po pomyślnym zdaniu wszystkich egzaminów teoretycznych i praktycznych wspólnota DSO zebrała się na Eucharystii celebrowanej przez ks. Marcina Ziółkowskiego, wicedyrektora studium. Modlitewną pamięcią zostali otoczeni wszyscy tworzący szkołę organistowską, diecezja włocławska i jej pasterze. Nie zabrakło też serdecznego wspomnienia i modlitwy za śp. ks. prof. Józefa Nowaka, wieloletniego wykładowcę DSO. Msza święta była tradycyjnie mszą „dyplomową”, podczas której uczniowie ostatniego roku akompaniowali na organach, a przed i po liturgii zaprezentowali utwory z repertuaru m.in. Jana Sebastiana Bacha i Władysława Żeleńskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich organistów, nie posiadających jeszcze dyplomu DSO jak i miłośników muzyki organowej i kościelnej do zgłoszenia się do szkoły organistowskiej na egzamin wstępny na początku września. Jednocześnie przypominamy, że tylko muzyk posiadający dyplom ukończenia Diecezjalnego Studium Organistowskiego zgodnie z prawem może pełnić obowiązki organisty w kościołach diecezji włocławskiej. Szczegółowe informacje o kolejnym naborze zostaną wkrótce opublikowane i przesłane do wszystkich parafii diecezji.