Włocławek: Spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

28 września 2024 r., Tekst i zdjęcia: s. Sylwia Wawrzyniak

28 września br. Przełożone Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych Diecezji Włocławskiej rozpoczęły kolejny rok formacyjny. Tym razem swój dzień skupienia przeżywały w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie Mszę Św. odprawił ks. Lech Król, referent zakonny. W homilii zwrócił uwagę na postawę Apostołów, którzy nie rozumieli, dlaczego droga do chwały prowadzi przez cierpienie. "Dlaczego taką drogę wybrał Jezus dla siebie i dla nas?" – mówił kaznodzieja. "Jesteśmy wezwani do codziennego dawania siebie ludziom, a w Eucharystia jest nasza mocą w  służbie drugiemu człowiekowi".
Po Eucharystii miała miejsce agapa. Następnie siostry wysłuchały konferencji na temat: "Komunia ze świeckimi".
Ksiądz referent przypomniał, że służyć Chrystusowi, to służyć innym. "Bogactwo życia konsekrowanego jest darem w Duchu Świętym danym Kościołowi i dla Kościoła, Charyzmaty podejmowane wpisane są w prace Kościoła i mają być otwarte na wszystkich w Kościele" – podkreślał ks. Król.