Włocławek: 28. Diecezjalny Finał OKWB

19 kwietnia 2024 r., DD

Włocławek: 28. Diecezjalny Finał OKWB

W czwartek, 18 kwietnia br., w auli św. Tomasza WSD we Włocławku, odbył się 28. Diecezjalny Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski, Grażyna Dziedzic, kujawsko-pomorski kurator oświaty, i Piotr Całbecki, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zakres materiału obejmował Księgę  Sędziów i Dzieje Apostolskie.

Konkursowe zmagania poprzedziła Msza św. w kościele seminaryjnym, której przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski. W homilii wskazał istotę słowa Bożego, zachęcając równocześnie by młodzi cały czas studiowali Pismo Święte i wprowadzali w swoje życie wskazówki pochodzące od Pana Boga.

W tegorocznej edycji OKWB udział wzięło 53 osób z 27 szkół. Do części ustnej komisja, pod przewodnictwem ks. dr Jacka Bartczaka, zakwalifikowała 7 uczniów z najlepszymi wynikami z testu pisemnego.

Część ustna wyłoniła 3 finalistów, którzy będą reprezentować diecezję włocławską podczas finału w Niepokalanowie 10-11 czerwca.

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Antonio Brzeski, III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku, katecheta o. Eryk Hopp

II miejsce – Marta Bychowska, ZSK Długosz, katecheta ks. Marcin Ziółkowski

III miejsce – Marceli Maciejewski, II LO im. K.K Baczyński, katechetka Beata Dańczak

IV miejsce – Anna Dębczyńska, Społeczne LO im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Choceniu, katecheta ks. Mateusz Jędrzejczak

V miejsce – Adam Stępień, PZS nr 1w Sieradz, katecheta Bożena Sowała

VI miejsce – Gabriela Dobiecka, III LO im, Marii Konopnickiej we Włocławku, katecheta o. Eryk Hoppe

VII miejsce – Miłosz Gębicki, I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, katecheta ks. Piotr Wolny