Wczasorekolekcje młodych diecezjan na Słowacji

28 czerwca 2024 r., ks. PP

Wczasorekolekcje młodych diecezjan na Słowacji

W dniach 24-28 czerwca, dzieci i młodzież z parafii: św. Józefa we Włocławku, św. Mikołaja w Sadlnie oraz św. Wita w Tuliszkowie uczestniczyli we wczasorekolekcjach zorganizowanych w Mariance na Słowacji, w obiekcie poklasztornym w zgromadzeniu braci pocieszycieli, które stało się dla uczestników miejscem modlitwy, nauki i zabawy.

Podczas wyjazdu młodzi mieli okazję zwiedzić Bratysławę, Budapeszt oraz Wiedeń.

Każdy dzień wczasorekolekcji wypełniony był różnorodnymi aktywnościami. Głównym punktem dnia była Msza św. i okolicznościowe nabożeństwa. Poza modlitwą, było wiele okazji do integracji poprzez zabawy i tańce. Wieczorne ogniska były czasem śpiewów i rozmów, tworząc atmosferę wspólnoty i przyjaźni.

Jak podkreśla Ania z parafii św. Józefa we Włocławku, „wczasorekolekcje były nie tylko czasem odpoczynku, ale przede wszystkim duchowego wzrostu i integracji”.