Wakacje z Bogiem - odpoczynek w bliskości Stwórcy

23 lipca 2021 r., Sława Mruk

Wakacje z Bogiem - odpoczynek w bliskości Stwórcy

W dniach 12-23 lipca br. grupa młodzieży z Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej z Osięcin, parafii św. Mikołaja w Dąbiu oraz z Sieradza wzięła udział we wczasorekolekcjach „Wakacje z Bogiem” w Białce Tatrzańskiej.

Punktem rozpoczynającym wyjazd była Eucharystia na Jasnej Górze.

Piękna pogoda sprzyjała górskim wędrówkom i odkrywaniu uroków Tatr. Młodzież zdobyła jeden ze szczytów Korony Gór Polskich - Turbacz, weszła na Rusinową Polanę i Halę Gąsiennicową, zwiedziła Smoczą Jamę, Dolinę Kościeliską i Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. W czasie górskich wędrówek młodzieży towarzyszył przewodnik - Dariusz Kuruc.

Organizatorzy przygotowali także wiele ciekawych atrakcji, takich jak pobyt na Termach Podhalańskich, w kinie, wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze, wspólny grill, zwiedzanie Krupówek. Młodzież zwiedziła Biblijne Ogrody w Muszynie, pijalnię wód w Krynicy – Zdroju, wystawę rysunków Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty” znajdującą się w Centrum Świętego Maksymiliana Kolbe w Harmężach, muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II” w Wadowicach.

Każdego dnia, by pogłębić więź z Bogiem, uczestnicy rekolekcji z opiekunami przeżywali Eucharystię i spotkania ze słowem Bożym. Młodzież rozważała Tajemnice Światła metodą lectio divina. Odkrywała, że słowa Boga są żywe i aktualne, skierowane do każdego człowieka. Poznała klucze do rozumienia Pisma Świętego i wskazówki do jego czytania.

Pochylając się nad poszczególnymi tajemnicami różańcowymi, młodzi wsłuchiwali się w głos Boga, który objawia miłość wobec swego syna – Jezusa. Prosili Chrystusa, aby uzupełnił braki ich duchowego życia. Rozmyślali nad powołaniem Jezusa do głoszenia przez nich Królestwa Bożego, nawracaniem się i podejmowaniem trudu pójścia za Jezusem. Zastanawiali się, czym jest dla nich Eucharystia i czy za nią tęsknią.

Wspólnota młodzieży przebywającej na rekolekcjach podzieliła się na zakończenie przemyśleniami, dając tym samym świadectwo swojej wiary. Także dla opiekunów ten czas był bardzo owocny.

Młodym ludziom towarzyszyli organizatorzy: ks. Michał Laskowski i ks. Karol Łazik oraz opiekunowie: s. Zacharia, s. Lidia, Aleksandra Kulka, Sława Mruk i Mateusz Andrysiak.