Turek: nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa w parafii Matki Bożej Fatimskiej

15 czerwca 2024 r., ks. MM

Turek: nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa w parafii Matki Bożej Fatimskiej

W dniach 5-14 czerwca w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie miało miejsce nawiedzenie relikwii błogosławionego Carlo Acutisa. Rozpoczęło się ono na w ostatnim dniu renowacji misji świętych, które prowadził o. Robert Klemens ze Zgromadzenia Księży Filipinów w Gostyniu. W tym czasie wierni całego miasta i okolic mogli oglądać prezentację Cudów Eucharystycznych autorstwa bł. Carla. W programie nawiedzenia znalazły się Apele maryjne, nabożeństwa i adoracje Najświętszego Sakramentu z bł. Carlo, a także film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Diecezjalne nawiedzenie relikwii bł. Carla Acutisa wpisało się również w przygotowanie młodzieży parafialnej do sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 9 czerwca na Mszach Świętych podczas homilii duszpasterze parafii wskazywali na włoskiego nastolatka, który Eucharystię nazywał „autostradą do nieba”, a swoje krótkie życie poświęcił szerzeniu wiary w Internecie i pomaganiu ubogim. Po każdej Mszy św. zgromadzeni mieli możliwość oddania czci relikwiom poprzez ucałowanie.

Po Mszy św. o godz. 12.00, sparowanej w intencji duszpasterzy - parafianie i goście świętowali przy wspólnom stole zastawionym tortem – trzydziestą dziewiątą rocz. święceń kapłańskich ks. proboszcza Stanisława Nasińskiego i pierwszą rocznicę święceń kapłańskich ks. Mateusza Michalskiego, wikariusza parafii.

W modlitewnych spotkaniach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie. Dzieciom i uczniom towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy, katecheci oraz rodzice.

W przededniu zakończenia nawiedzenia relikwii bł. Carla, 13 czerwca, biskup Stanisław Gębicki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku

W homilii biskup senior, jako wzór świadka Chrystusa dla przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, przywołał postać bł. Carla Acutisa, którego relikwie znajdowały się w obrzębińskim wieczerniku. Odwołując się do historii życia Acutisa, sufragan senior, wskazał na dojrzałość wiary młodego chłopaka, w którą powinni wpatrywać się współcześni młodzi ludzie. Bp Gębicki zaznaczył również, że rozpoczął się proces kanonizacyjny błogosławionego Carla, ponieważ w Watykanie został zatwierdzony cud dokonany za jego przyczyną już po jego beatyfikacji.

W nawiedzeniu relikwii bł. Carlo w Turku-Obrzębinie uczestniczyło wielu parafian, jak również wiernych ościennych miejscowości.