Turek: miejskie nabożeństwo w intencji powołań

25 maja 2024 r., ks. ŁP

Turek: miejskie nabożeństwo w intencji powołań

Przedostatni piątek maja w diecezji włocławskiej przepełniony był gorliwą modlitwą w intencji powołań kapłańskich, powołanych i nowo święconych, którzy dzień później w katedrze włocławskiej przyjmą święcenia kapłańskie.

Nie inaczej było w Turku, gdzie miało miejsce miejskie nabożeństwo, w które włączyli się duszpasterze z parafii NSPJ i św. Barbary w Turku. Całość nabożeństwa rozpoczęła się o godzinie 19.30 w kościele św. Barbary, gdzie najpierw ks. Piotr Kowalski rozpoczął całość czuwania, a następnie wysłuchano katechezy ks. Damiana Kurzawskiego, który podkreślił rolę sakramentu kapłaństwa, ale również rodziny, która pełni rolę pierwszego seminarium.

Kolejnym punktem nabożeństwa była litania w intencji powołań, którą poprowadził ks. Konrad Dreszler oraz modlitwa różańcowa, którą odmawiały przybyłe grupy modlitewne, tj. ministranci, odnowa w Duchu Świętym, Kręgi Rodzin i Koła Żywego Różańca.

Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Całość nabożeństwa swoim śpiewem ubogaciła schola ICHTIS.