Turek-Obrzębin: konkurs dla dzieci na najpiękniejszą kapliczkę

24 maja 2024 r., ks. MM

Turek-Obrzębin: konkurs dla dzieci na najpiękniejszą kapliczkę

Już od najdawniejszych czasów ludzie budowali kapliczki, w których znajdowały się figurki lub obrazy przedstawiające Maryję. W maju każdego dnia przychodzili z całymi rodzinami pod kapliczkę, gdzie śpiewali pieśni maryjne, odmawiali Litanię Loretańską oraz Różaniec. Chcieli w ten sposób chwalić Maryję i dziękować jej, że chciała być naszą Matką, Królową i Pocieszycielką.

W tym miesiącu wierni parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie, wierni tradycji swoich przodków, licznie gromadzą się każdego dnia na nabożeństwach majowych przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Modlitwie litanią i pieśniami maryjnymi towarzyszy prośba o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jednocześnie dla najmłodszych parafian zorganizowany został konkurs techniczny na najpiękniejszą kapliczkę.  Jego celem było popularyzowanie pobożności maryjnej i budowanie więzi rodzinnych, cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kapliczki można było podziwiać w kościele, co sprawiło wiele radości rodzinom i dzieciom przeżywającym w obrzębińskiej parafii biały tydzień. Rozwiązanie konkursu z nagrodami i słodkościami miało miejsce w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 23 maja.