Spotkania formacyjne LSO diecezji włocławskiej

21 kwietnia 2024 r., ks. ŁP

Spotkania formacyjne LSO diecezji włocławskiej

Minione dni dla wielu osób zaangażowanych w duszpasterstwo liturgicznej służby ołtarza diecezji włocławskiej wypełnione były spotkaniami formacyjnymi czy to na szczeblu parafialnym, rejonowym czy diecezjalnym. Niewątpliwie istotną rolę w procesie formacyjnym ministrantów odgrywają systematyczne spotkania w wymiarze parafialnym, jednak aby poszerzać swój horyzont wiedzy liturgicznej wielu ministrantów dzięki zaangażowaniu swoich duszpasterzy uczestniczy w kursach ceremoniarz i lektor.

Od piątkowego popołudnia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbywał się kolejny zjazd kursu ceremoniarz nad całością którego czuwa ks. dr Zbigniew Łukasik, diecezjalny koordynator ds. liturgii. Natomiast w sobotnie do południa w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie i WNMP w Kłodawie miały miejsce spotkania przyszłych lektorów. W Koninie pracowano nad poprawną dykcją i artykulacją natomiast w Kłodawie zaznajamiano się z budową lekcjonarza i posługiwania się rubrycelą.

Podsumowaniem kursów będzie ustanowienie w katedrze włocławskiej nowych ceremoniarzy i lektorów, którego dokona biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.