Skulsk: obchody Światowego Dnia Chorego w okręgu konińskim

11 lutego 2024 r., ks. AN

Skulsk: obchody Światowego Dnia Chorego w okręgu konińskim

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego w okręgu konińskim miały miejsce w parafii pw. Narodzenia NMP i św. Józefa w Skulsku. Na początki spotkania zgromadzeni zapoznali się z historią sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Kolejnym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty. Najważniejszym momentem dnia była Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych, której przewodniczył ks. Adrian Nowicki.

W homilii ks. Krzysztof Antczak, proboszcz parafii, zwrócił uwagę na sposób przeżywania choroby. Przywołał między innymi świadectwa niepełnosprawnych osób, które wskazywały m.in. na odkrycie działania Boga w ich życiu i Opatrzność Bożą, ale także takie, które mówiły o buncie i trudzie akceptacji cierpienia w życiu poszczególnych osób.

W obchodach wziął także udział ks. Przemysław Duczmański, kapelan szpitala w Koninie.

Doroczne obchody zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i balem karnawałowym.