Sieradz: Pasterz Diecezji poświęcił odrestaurowaną kaplicę Męki Pana Jezusa

16 grudnia 2019 r., ks. Patryk Laskowski

Sieradz: Pasterz Diecezji poświęcił odrestaurowaną kaplicę Męki Pana Jezusa

W trzecią niedzielę adwentu biskup włocławskie Wiesław Mering nawiedził bazylikę mniejszą w Sieradzu. Pasterz Diecezji przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów rejonu sieradzkiego z księżmi dziekanami - ks. inf. dr Marianem Bronikowskim i ks. prał. dr Mirosławem Miłkiem oraz ks. dr Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Machy

W uroczystościach brały udział władze samorządowe Sieradza z Prezydentem Miasta oraz przedstawiciele pszczelarzy, którzy pragnęli uczcić swojego patrona - św. Ambrożego.

Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia wyremontowanej i odrestaurowanej kaplicy Męki Pana Jezusa.

W dialogowanej a dziećmi homilii ks. Krzysztof Mętlewicz, prowadzący parafialne rekolekcje student UKSW w Warszawie, mówił m.in. o słudze Bożym ks. Janie Machu, zamordowanym przez hitlerowców podczas II wojny światowej.

Po zakończonej Mszy św. miało miejsce spotkanie Biskupa Włocławskiego z duchowieństwem rejonu sieradzkiego, podczas którego ks. Bednarski przybliżył życiorys ks. Machy oraz zaprezentował wykonany przez niego w więzieniu różaniec.

Przed powrotem do Włocławka Pasterz Diecezji udał się do sieradzkiego szpitala, gdzie odwiedził ks. kan. Wojciecha Marciszewskiego oraz innych chorych, niosąc im słowo wsparcia, modlitwę i błogosławieństwo.