Sieradz: otwarcie wystawy rzeźb Karola Kocha

31 maja 2021 r., ks. MW

Sieradz: otwarcie wystawy rzeźb Karola Kocha

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 30 maja, w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej „Z Ducha Świętego”. Ekspozycja obejmuje kilkanaście rzeźb w drewnie sosnowym wykonanych przez Karola Kocha. Twórczość tego artysty, obejmująca prace o charakterze sakralnym i egzystencjalnym, skłania do refleksji. Na uwagę zasługuje także fakt wykorzystanego surowca - oczyszczone belki, które pozostały po remoncie 600-letniego kościoła Ducha Świętego. Drewno to zostało – staraniem ks. inf. Mariana Bronikowskiego – zachowane, oczyszczone, przechowane, a obecnie poddane wpływom artystycznej interpretacji.

Otwarciu wystawy towarzyszył Prezydent Miasta Sieradza oraz zainteresowani sztuką Sieradzanie, którzy z dużą wrażliwością odpowiedzieli na skierowane do wszystkich zaproszenie. Wystawa ta ma miejsce w Domu Katolickim przy Parafii Wszystkich Świętych i można ją oglądać do września 2021 roku.