Sanktuarium św. Józefa: koncert pracowników włocławskiej służby zdrowia

31 maja 2021 r., tekst i zdjęcia: Kacper Włodarczyk

Sanktuarium św. Józefa: koncert pracowników włocławskiej służby zdrowia

„Zło dobrem zwyciężaj” - pod takim tytułem w ostatnią niedzielę maja po wieczornej Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa odbył się koncert utworów religijnych w wykonaniu pracowników włocławskiej służby zdrowia dedykowany Przemkowi - pracownikowi Pogotowia, który walczy z chorobą nowotworową. Hasło wydarzenia pochodzi z Listu św. Pawła do Rzymian i nawiązuje do bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona włocławskiego szpitala, który często te słowa powtarzał.

Po przywitaniu zebranych i słowie wprowadzającym w klimat koncertu, które skierował ks. prał. Janusz Bartczak, parafianie i goście mogli wysłuchać wielu utworów, przeplatanych cytatami ukazującymi bliskość między Bogiem a człowiekiem. Zaprezentowane zostały między innymi pieśni „Barka”, „Abba Ojcze”, „Jezus, Najwyższe imię”, „Ty tylko mnie poprowadź”, a także pochodzący ze Światowych Dni Młodzieży hymn „Błogosławieni Miłosierni”.

Na zakończenie na scenę zaproszony został Kacper Teszner wraz z rodzicami i siostrą - 11-letni parafianin, który w ubiegłym roku przeszedł skomplikowaną terapię w Stanach Zjednoczonych polegającą na usunięciu nowotworu złośliwego szyszynki. Dla Kacperka w naszej parafii odbył się w sierpniu Piknik charytatywny, zorganizowany - podobnie jak ten koncert - przez Annę Grygowską i Krzysztofa Brzęczkowskiego. Wdzięczni rodzice podziękowali wszystkim, którzy włączyli się w pomoc choremu dziecku i dzięki temu sprawili, że Kacperek jest dziś z nami powracający do zdrowia.

Podziękowania skierowane zostały również do wszystkich, którzy się przyczynili do zorganizowania koncertu „Zło dobrem zwyciężaj” na czele z solistami, muzykami, obsłudze technicznej oraz gospodarzowi Sanktuarium. Wszystkim zgromadzonym po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich medyków, chorych i potrzebujących, Ksiądz Proboszcz udzielił Bożego błogosławieństwa.