Sakrament Bierzmowania w par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie

28 maja 2021 r., Foto: ks. Julian Glowacki

Sakrament Bierzmowania w par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie

– Dzisiejsza uroczystość jest radością i nadzieją całego Kościoła. Radością, bo otrzymujemy bezcenny dar od Pana Jezusa, a On jest przecież dla nas najważniejszy. Nadzieja płynie z tego, że grupa młodych ludzi świadomie wybiera Chrystusa jako swojego przewodnika na drogach życia. Nie jest łatwo dzisiaj iść za Jezusem. Dziś modne jest szerzenie bluźnierstw, fałszu i kłamstw na temat chrześcijaństwa i Kościoła – powiedział ks. bp Wiesław Mering do młodzieży, której 27 maja w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie udzielił sakramentu bierzmowania.

– Każdy człowiek ma w sobie dobro i zło. Zależy co będzie w życiu dopuszczał do głosu. Czy to co jest piękne, dobre, szlachetne, prawdziwe i sprawiedliwe? Czy będzie próbował rozmaitych flirtów ze złym duchem? Ta postawa, która będzie oznaczała wierność największym ideałom, to jest droga Jezusa. Ta, która będzie oznaczała zgniłe kompromisy, wyrzekanie się Jezusa, zapominanie o Jego przykazaniach, to jest droga, którą podpowiada nam zły duch. Wszystko zależy od tego, kogo będziemy słuchali – ksiądz biskup uwrażliwiał ósmoklasistów na konieczność odróżniania dobra od zła.

– Gromadzimy się w naszej parafialnej świątyni w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To święto wprowadzone w Kościele powszechnym w 2013 roku przez papieża Benedykta XVI miało stać się inspiracją do wzmożonej modlitwy całego Kościoła za jego pasterzy, a jednocześnie pokazywać wzór Chrystusa-Kapłana tym, którzy uczestniczą w Jego kapłaństwie służebnym. Jak również przypomnieć wszystkim wiernym o ich uczestnictwie w kapłaństwie powszechnym – zaznaczył proboszcz ks. kan. Mirosław Korytowski witając wszystkich zgromadzonych.

W homilii ks. Mateusz Szurgot, towarzyszący księdzu biskupowi, zwracał uwagę kandydatów do sakramentu bierzmowania na dobre wykorzystanie darów Ducha Świętego w rozeznawaniu życiowego powołania.

Przed udzieleniem błogosławieństwa ks. bp Mering pochwalił precyzyjne w różnych detalach przygotowanie młodzieży i uroczystej celebracji liturgicznej.