Młodzi z diecezji włocławskiej w programie „Westerplatte młodych”

24 lutego 2024 r., ks. BL

Młodzi z diecezji włocławskiej w programie „Westerplatte młodych”

W piątek, 23 lutego w Toruniu członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji włocławskiej wzięli udział w programie Telewizji Trwam „Westerplatte młodych” oraz w audycji „Czas wzrastania” w ramach rozmów niedokończonych w Radiu Maryja.

Młodzi z KSM przy parafii św. Bartłomieja w Koninie oraz Wszystkich Świętych w Sieradzu, pochylali się nad tematem: ,,Prawda (nie) dla wybranych”.

Zagadnienie szerokie, ale również wzywające do głębszej refleksji, z której wynika, że życie w prawdzie jest fundamentem do szczęścia i tworzenia prawdziwych oraz trwałych relacji.

Młodzi podkreślili, że Prawda – Jezus, jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, za którą tak wielu męczenników (również pochodzących z diecezji włocławskiej) oddało życie.