Koło: spotkanie liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym

23 czerwca 2024 r., ks. DS

Koło: spotkanie liderów i animatorów Odnowy w Duchu Świętym

W sobotę, 22 czerwca, w Kole przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się spotkanie liderów i animatorów wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających w diecezji włocławskiej, które zorganizowali i poprowadzili koordynatorzy diecezjalni odnowy: Agnieszka Warmińska i ks. Dominik Stempin. 66 osób z 15 wspólnot rozpoczęło swój dzień skupienia od uczestnictwa w Eucharystii. W homilii, nawiązując do liturgii słowa, ks. Stempin przypomniał zebranym o znaczeniu wierności Bogu w życiu i posłudze drugiemu człowiekowi.

Po Mszy świętej uczestnicy spotkania przeszli do sali w domu parafialnym, gdzie wysłuchali konferencji, której myślą przewodnią były słowa: „Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16). Agnieszka Warmińska przypomniała słuchaczom, że mimo ludzkich słabości Bóg chce posługiwać się każdym z nich. Przybliżyła istotę i zasady dobrego przywództwa, podkreślając postawę charakteryzującą dobrego lidera, otwartego na Bożą łaskę i gotowego współpracować ludźmi. Poruszyła też ważną kwestię wypalenia w posłudze i podała sposoby na jego uniknięcie.

Po konferencji uczestnicy zostali zaproszeni do pracy w mniejszych grupach. Dzielili się swoimi doświadczeniami w posłudze, wskazując radości i trudy doświadczane w swoich wspólnotach.

Po przerwie obiadowej grupy zaprezentowały wnioski z dzielenia, a ks. Stempin, odnosząc się do najistotniejszych i najtrudniejszych kwestii, podał możliwości rozwiązań i sposoby unikania trudności w dalszej posłudze.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego.