Kłodawa: wielkopostne czuwanie z Panem Jezusem

23 marca 2024 r., ks. AN

Kłodawa: wielkopostne czuwanie z Panem Jezusem

W sobotni wieczór 23 marca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie odbyło się  „Wielkopostne czuwanie z Jezusem”. Była to modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i dziękczynienia, przeplatana wspólnym śpiewem i modlitwą indywidualną. Adoracja stanowiła duchowe wprowadzenie w przeżywanie misteriów Wielkiego Tygodnia.

W modlitewne spotkanie wprowadziły słowa: „Panie Jezu obecny w Najświętszym Sakramencie, na progu Wielkiego Tygodnia, chcemy być przy Tobie, chcemy się w Ciebie wpatrywać, chcemy Ciebie słuchać. W Ogrójcu przed swoją męką powiedziałeś do uczniów: „czuwajcie i módlcie się”. Opowiadając na Twoje słowa, chcemy spędzić ten czas z Tobą… aby czuwać z Tobą w Ogrodzie Oliwnym, chcemy się modlić, rozmawiać z Ojcem, który kocha Ciebie i kocha każdego z nas mimo naszej słabości. Jezu, Ty który patrzysz na nas z tej Hostii, daj nam dziś światłe oczy serca, naucz nas widzieć oczami duszy Twoją obecność. Otwórz nasze uszy, abyśmy słuchali Ciebie, który mówisz prosto do serca”.

Szczególną intencją modlitwy były sprawy ojczyny, małżeństw i rodzin: aby polska rodzina była zawsze wierna Bogu, przyjmując każde nowe życie, aby stawała się miejscem umiłowania życia i miłości.