Dni skupienia i rekolekcje dla osób przeżywających żałobę (zapowiedź)

5 grudnia 2021 r.

Dni skupienia i rekolekcje dla osób przeżywających żałobę (zapowiedź)

Za zgodą ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego w tym roku liturgicznym w diecezji włocławskiej będą prowadzone dni skupienia oraz rekolekcje dla osób przeżywających żałobę po stracie bliskiej osoby, które poprowadzi ks. Tomasz Fischer wraz z p. Jadwigą Hoffman-Bednarską (psycholog).

W programie dnia skupienia nie zabraknie: modlitwy za zmarłych, okazji do spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, konferencji, spotkania z psychologiem, wspólnej agapy. Podczas dni skupienia i rekolekcji można będzie nabyć fachową literaturę psychologiczną dotyczącą przeżywania po chrześcijańsku żałoby.

Dni skupienia odbędą się w następujących terminach:

12 marca 2022 rok: Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej – rejon sieradzki;
30 kwietnia 2022 rok: Parafia św. Marcina Biskupa w Kazimierzu Biskupim – rejon koniński;
14 maja 2022 rok: Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Kujawskiej w Ostrowąsie – rejon włocławski;

Rekolekcje weekendowe dla osób przeżywających żałobę odbędą się w dniach 17-19 czerwca 2022 roku w Domu Rekolekcyjnym w Laskach k. Warszawy.

W miesiącu styczniu zostaną przygotowane i rozesłane do parafii plakaty oraz szczegółowe informacje dotyczące spotkań formacyjnych dla osób przeżywających stratę swoich najbliższych.

ks. Tomasz Fischer