Bytoń: zakończyły się rekolekcje wolontariuszy osób chorych i niepełnosprawnych

28 kwietnia 2024 r., ks. Adrian Nowicki

Bytoń: zakończyły się rekolekcje wolontariuszy osób chorych i niepełnosprawnych

W dniach 26-28 kwietnia w Bytoniu odbywały się diecezjalne rekolekcje dla wolontariuszy osób chorych i niepełnosprawnych. W rekolekcjach wzięło udział 20 uczestników z różnych okręgów diecezji. Temat rekolekcji brzmiał: „Jesteś posłany”.

Program rekolekcji zawierał Mszę św., medytacje słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, katechezy, grupy dzielenia i wspólną integrację.

Ks. Mateusz Jędrzejczak, duszpasterz chorych w okręgu włocławskim, w głoszonych katechezach wskazywał na postać Ananiasza, który został posłany do Szawła i pomimo swoich obaw, był posłuszny Jezusowi.

Ks. Adrian Nowicki, diecezjalny duszpasterz chorych, w głoszonych homiliach wskazywał, że lęk, poczucie bycia nieudolnym i brak modlitwy, mogą blokować chrześcijanina przed podjęciem misji.

Był to owocny czas dla wszystkich szczególnie przed zbliżającymi się wakacyjnymi wczaso-rekolekcjami dla osób chorych i niepełnosprawnych, które w tym roku organizuje okręg zawiślański i koniński w Licheniu w dwóch różnych terminach oraz włocławski w Toruniu.