100. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę (zapowiedź)


7 maja 2024 r., BP KEP

100. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę (zapowiedź)

Od 18 do 19 maja już po raz setny odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. Organizuje ją Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia we współpracy z Zespołem KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.
 
100. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę będzie odbywać się pod hasłem trwającego roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Rozpocznie się w sobotę, 18 maja, Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie pielgrzymi przejdą wałami jasnogórskimi, odmawiając Drogę Krzyżową. O godzinie 23:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza Święta, po której będzie miało miejsce czuwanie modlitewne środowiska medycznego.
 
W niedzielę rano, 19 maja, pielgrzymi spotkają się w Auli im. O. Augustyna Kordeckiego na wspólnej modlitwie. Następnie wysłuchają konferencji tematycznych. O godz. 11.00 na szczycie jasnogórskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Podczas Eucharystii pielgrzymi odmówią Akt Zawierzenia Służby Zdrowia Matce Bożej. Nastąpi też przekazanie peregrynujących w środowisku medycznym relikwii błogosławionej lekarki s. Ewy Noiszewskiej i błogosławionej pielęgniarki s. Marty Wieckiej.