Za rok w diecezji włocławskiej rozpocznie się Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej

22 kwietnia 2022 r., ks. AT

Dokładnie za rok, 22 kwietnia 2023 r., w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, rozpocznie się Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej, które zakończy się 16 marca 2024 r. w bazylice katedralnej. W tym samym dniu uroczyście zainaugurowane zostaną także obchody Jubileuszu 900-lecia istnienia Diecezji.

Wydarzeniom przyświecać będzie hasło: „Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”, nawiązujące do słów bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Per Mariam ad Iesum. Per Mariam soli Deo” oraz św. Jana Pawła II: „Ad Iesum per Mariam; per Iesum ad Mariam”. Znakiem wyjątkowego czasu będzie znajdujące się powyżej logo.

Przygotowaniem do Jubileuszu i Nawiedzenia będzie diecezjalna nowenna, która rozpocznie się w pierwszą niedzielę sierpnia (7 VIII).

Nawiedzenie Matki Bożej w parafiach diecezji odbywać się będzie według załączonego poniżej (plik do pobrania) harmonogramu.