Włocławek: finał diecezjalnego etapu XXVI OKWB

22 kwietnia 2022 r., Katarzyna Kluzik

Włocławek: finał diecezjalnego etapu XXVI OKWB

W czwartek, 21 kwietnia br., w auli św. Tomasza  WSD we Włocławku, odbył się XXVI Diecezjalny Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski.

Zakres materiału obejmował Księgę  Jeremiasza oraz 1 i 2 List św. Piotra.

Konkursowe zmagania poprzedziła Msza św. w katedrze, której przewodniczył ks. prał. Michał Krygier a homilię wygłosił ks. dr Marek Raszewski, przewodniczący Komisji konkursowej.

W tegorocznej edycji OKWB udział wzięło 56 osób z 24 szkół. Do część ustnej zakwalifikowało  się  7 uczniów z najlepszymi wynikami z testu pisemnego. Część ustna wyłoniła 3 finalistów, którzy będą reprezentować diecezję włocławską podczas finału w Niepokalanowie.

Poniżej lista laureatów tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce – Aleksandra Babis, Zespół Szkół Katolickich  Włocławek, katecheta  ks. Adam Zieliński

II miejsce – Igor Kustosz, I LO Turek, katecheta ks. Konrad Dreszler

III miejsce – Zuzanna Malinowska, ZSR CKU Przemystka, katechetka Irena Domańska

IV miejsce – Wiktoria Karczmarz, III LO Włocławek, katecheta Dariusz Duszeński

V miejsce – Karolina Pałucka, I LO Sieradz, katecheta Arkadiusz Kurcbuch

VI miejsce – Kalina Zawierucha, Zespół Szkół Katolickich  Włocławek, katecheta ks. Adam Zieliński

VII miejsce – Tomasz Warachewicz, III LO Konin, katecheta Jacek Korcz

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej XXVII edycji konkursu.