Etap diecezjalny XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 9 marca 2022 roku, w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Oblicze miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła. W etapie szkolnym wzięło udział 368. uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 43 uczestników. Laureatami zostali:

I miejsce - Stanisław Kołodziejczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

II miejsce - Marceli Maciejewski - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

III miejsce - Tomasz Majchrzak - Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku

Zgodnie z regulaminem OTK, do zawodów III stopnia (etapu ogólnopolskiego) zostają zakwalifikowani uczestnicy Olimpiady, którzy zajęli jedno w dwóch pierwszych miejsc w zawodach II stopnia (etapie diecezjalnym) i zdobyli przynajmniej 50% liczby punktów. W związku z powyższym, z naszej diecezji w zawodach III stopnia wezmą udział:

Osoby wyróżnione:

Martyna Kumor - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Marta Bronikowska - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
Monika Wrąbel - II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Zuzanna Paciej - III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Oliwia Ratajczyk - Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce
Zuzanna Szczesiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku
Marta Becker - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Patrycja Sikora - Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie
Kamil Żelski - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
Zawiślak Konrad - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
Martyna Osiewała -  Powiatowy Zespół Szkół w Warcie

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w Płocku. Dziękujemy wszystkim nauczycielom religii za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji OTK. Jednocześnie składamy podziękowania pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej i Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie składamy księdzu dr. Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. Ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK. Podziękowania kierujemy również pod adresem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.

Sprawozdanie katechetyczne i wykaz katechetów w parafii za rok szkolny 2021/2022

Do końca września wszyscy księża proboszczowie z parafii, na terenie których znajdują się szkoły i placówki oświatowe, zobowiązani są przesłać do WK listę katechetów (księży, osób zakonnych i świeckich), nauczających religii. Należy wypełnić tabelę, według wzoru umieszczonego na dole strony, z listą nazwisk, nazw placówek i szkół oraz wymiarem godzin poszczególnego nauczyciela religii.

Oprócz tego do końca września, z każdej parafii, w której odbywa się nauczanie religii, prosimy przesłać sprawozdanie katechetyczne za rok szkolny 2021/2022 wymaganego przez KWK przy KEP w związku z wymaganiami MENu – do pobrania na na dole strony.

Prośba o misję do nauczania religii katolickiej w szkole
W związku z pytaniami Księży Proboszczów, dotyczącymi poprawnego sformułowania prośby o wystawienie misji do nauczania religii katolickiej w szkole, poniżej umieszczam wzór takiej prośby, który można pobrać, poprawnie uzupełnić i przesłać na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.
Wzór prośby o misję do nauczania religii w szkole - w plikach do pobrania na dole strony.

Doradca metodyczny nauki religii w Koninie

Doradca metodyczny nauki religii zatrudniony przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koninie: mgr lic. Anna Dobropolska (33 lata pracy na stanowisku nauczyciela religii, ukończyła Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Teologiczny i uzyskała tytuł  licencjata w 2003r., a także Kaliską Akademię Trenerów Oświaty (ODN Kalisz, 2013 r.) w zakresie: Tutoring;  ICT nowoczesne technologie w edukacji, Trening Umiejętności Interpersonalnych . Jest członkiem Teologicznego Towarzystwa Naukowego przy Wyższym Seminarium Duchownym  we Włocławku , ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli oraz członkiem Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji i Nauki).
dyżur: środa 15:00-16:30 w  CDN Konin
e-mail: adobropolska@cdnkonin.pl
tel. 665 803 900

Internetowa Tablica informacyjna dla katechetów
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej uruchomił internetową Tablicę informacyjną dla katechetów naszej diecezji. Wzorem tablicy korkowej, która często znajduje się nad biurkiem, miejscem naszej pracy. Na wirtualnej tablicy umieszczane są najważniejsze i bieżące informację dotyczące Wydziału Katechetycznego oraz przypomnienia o zbliżających się terminach różnych wydarzeń. Mam nadzieję, że w ten sposób, szybciej będą mogli Państwo dotrzeć do informacji dotyczących działalności Wydziału Katechetycznego, co usprawni Państwa pracę.
Internetowa Tablica informacyjna Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej znajduje się pod linkiem: http://padlet.com/idzikowski_m/wkwloclawek

Formularz Katechety
Prosimy wszystkich nauczycieli religii, pracujących na terenie diecezji włocławskiej o wypełnienie Formularza Katechety, który znajduje się poniżej oraz przesłania go na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Wzór formularza w plikach do pobrania.