Z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

18 grudnia 2018 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JB

Z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

18 grudnia br. biskup włocławski Wiesław Mering przyjął delegację myśliwych, leśników oraz przedsiębiorstwa Anwil S.A. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych i noworocznych życzeń. W imieniu gości przemówił ks. prał. Wojciech Frątczak, ogólnopolski duszpasterz myśliwych. Zwracając się do Pasterza Diecezji, nawiązał do fragmentu Pisma Świętego, w którym Pan Bóg mówi do Salomona: „proś o to, co mam ci dać”, a młody król odpowiada: „racz dać Twemu słudze serce pełne rozsądku do sądzenia Twego ludu i rozróżniania dobra od zła” (por. 1Krl 3,5-9). Tej właśnie mądrości i serca pełnego rozsądku życzył Księdzu Biskupowi w imieniu wszystkich zgromadzonych.

Pasterz Kościoła włocławskiego, dziękując za wypowiedziane pod jego adresem słowa, nawiązał do fragmentu Ewangelii ukazującej rodowód Jezusa Chrystusa. Wskazał przy tym, że „ta długa lista imion dla wielu nieznana i niezrozumiała” przypomina, że Syn Boży narodził się jako zwykły człowiek, wschodząc w historię konkretnych rodów. Ta prawda powinna nam uświadomić, że „wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy w sobie dobro i zło” oraz pomóc „zrozumieć wady, a umacniać zalety" naszych braci i sióstr.