Włocławek: szkolenie dla osób odpowiedzialnych za media diecezjalne

9 lipca 2019 r., tekst: ks. AT; foto: Justyna Galant, Biuro Prasowe KEP

Włocławek: szkolenie dla osób odpowiedzialnych za media diecezjalne

Potrzeba powołania Biura Prasowego Diecezji Włocławskiej oraz konieczność większego zaangażowania w portale społecznościowe - taki wniosek nasunął się po spotkaniu osób odpowiedzialnych za media drukowane i elektroniczne diecezji z przedstawicielami Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce 9 lipca br. w Kurii Biskupiej we Włocławku. Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP, Justyna Galant z Biura Prasowego KEP oraz Agnieszka Ponikiewska, z portalu wPolityce.pl, przybliżyli specyfikę pracy biura prasowego oraz możliwości, jakie daje internet w docieraniu do szerokiego grona odbiorców. Szkolenie prowadzone w formie dyskusji było okazją do wymiany doświadczeń oraz poszukiwania rozwiązań mogących ulepszyć funkcjonowanie środków społecznego przekazu.

Media diecezjalne reprezentowali: ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii i rzecznik prasowy Biskupa Włocławskiego, ks. Andrzej Tomalak, sekretarz Biskupa Włocławskiego i administrator internetowej strony diecezji, ks. Mateusz Szurgot, kapelan Biskupa Włocławskiego oraz ks. Julian Głowacki i Amelia Siuda-Koszela, z redakcji „Ładu Bożego”.