Turniej w piłkę halową ministrantów dekanatu konińskiego II

30 października 2022 r., tekst: Mateusz Kozłowski; fot.: Dawid Marciniak

Turniej w piłkę halową ministrantów dekanatu konińskiego II

29 października na hali sportowej w Wysokim odbył się turniej w piłkę halową dekanatu konińskiego II w którym łącznie wzięło udział 11 drużyn: z parafii św. Wojciecha w Koninie; bł. Jerzego Matulewicza w Laskówcu; z parafii NMP Królowej Polski w Koninie; ministranci z Lichenia oraz gospodarze, czyli ministranci z Kramska.

Wszystkich zebranych na hali powitali:

- ks. prał. dr Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP w Koninie oraz dziekan dekanatu konińskiego II;

- ks. Prałat Sławomir Kasprzak, proboszcz kramskiej wspólnoty parafialnej oraz gospodarz turnieju;

- ks. Krzysztof Kurtys, dekanalny duszpasterz LSO oraz wikariusz w Kramsku.

Ministranci rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych:

- ministrant;

- lektor młodszy;

- lektor starszy.

W kategorii ministrant pierwsze miejsce zajęli ministranci z Kramska, drugie z parafii w Laskówca natomiast trzecie ministranci z parafii NMP w Koninie.

W kategorii lektor młodszy pierwsze miejsce zajęli ministranci z Kramska, drugie z parafii NMP w Koninie, natomiast trzecie ministranci z parafii w Laskówcu.

W kategorii lektor starszy pierwsze miejsce zajęli ministranci z parafii NMP w Koninie, drugie z ministranci z parafii w Kramsku, natomiast trzecie ministranci z parafii w Laskówcu.

Na zakończenie turnieju wszyscy ministranci spotkali się na wspólnym posiłku, czyli pizzy oraz słodkich napojach, które ufundował ksiądz dziekan.