Tuliszków: wręczenie nagród za uczestnictwo w roratach

23 grudnia 2019 r.

Tuliszków: wręczenie nagród za uczestnictwo w roratach

Adwent jest szczególnym czasem. Dla chrześcijan to radosny okres oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Roraty to pierwsza Msza św. sprawowana o wschodzie słońca w czasie której zapalana jest świeca – roratka – symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę.

W parafii św. Wita w Tuliszkowie roraty to wyjątkowe wydarzenia, do uczestnictwa w których kapłani szczególnie zachęcali najmłodszych. Jak co roku dzieci przynosiły na Eucharystię wykonane przez siebie serduszka z dobrymi uczynkami.

W niedzielę, 22 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00, rozlosowano nagrody dla dzieci uczęszczających w Adwencie na roraty: m.in. dwa tablety. Mszy w tym dniu przewodniczył ks. prał. Józef Nowak, który przeprowadził losowanie nagród oraz poświęcił ornat zakupiony przez parafię na Boże Narodzenie.