Bp Mering: „szkoły katolickie są na wagę złota”

20 grudnia 2019 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JG

Bp Mering: „szkoły katolickie są na wagę złota”

Tradycyjnie, kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia (w tym roku był to dzień 20 grudnia) w Domu Biskupim miało miejsce spotkanie ks. bp. Wiesława Meringa z uczniami szkół katolickich działających na terenie diecezji.

Wyjątkowych gości, w imieniu Księdza Biskupa, powitał ks. kapelan Mateusz Szurgot. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Józef Sánchez del Río w Siniarzewie zaprezentowały program słowno-muzyczny przypominający wydarzenia z Nazaretu i Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat.

W imieniu wszystkich wspólnot szkół katolickich świąteczne życzenia Pasterzowi Diecezji złożyli uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu.

Dziękując za doroczne spotkanie, Biskup Włocławski wyraził radość i uznanie dla pracy szkół katolickich, które są „zaporą dla ideologii pragnących usunąć Chrystusa i Jego naukę z naszych serc. Dlatego właśnie szkoły katolickie są na wagę złota”, przekonywał bp Mering. Zwracając się wprost do uczniów i nauczycieli życzył, aby zbliżające się święta były czasem, w którym „docenimy dar i prezent, jaki Bóg dał człowiekowi; a tym darem jest Jezus Chrystus”.

Na zakończenie Gospodarz spotkania obdarował swoich gości słodkimi upominkami oraz kalendarzami na 2020 rok.

Świąteczną atmosferę wzmacniał koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

W tegorocznym bożonarodzeniowym spotkaniu w Domu Biskupim uczestniczyły delegacje:
Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Konie;
Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego  SPSK w Modzerowie;
Zespołu Szkół Katolickich im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;
Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Józef Sánchez del Río w Siniarzewie;
Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego  SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej;
Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku;
Szkoły Podstawowej SPSK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej.