Smólnik: ks. bp Gębicki udzielił młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej

13 czerwca 2020 r., dk. MB

W piątek w Oktawie Bożego Ciała, dnia 12 czerwca br.,  młodzież parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Smólniku przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Stanisława Gębickiego. Sufragan Włocławski namaścił krzyżmem świętym czoła 18 osób, przyzywając tym samym dla nich darów Ducha Świętego. Świadkiem tego wydarzenia był m.in.: ksiądz prałat Sławomir Deręgowski, wikariusz biskupi i dziekan dekanatu włocławskiego II.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał o wyjątkowej dacie, którą ksiądz proboszcz Krzysztof Graczyk ustalił z nim w celu dokonania się sakramentu bierzmowania w życiu tychże młodych osób. 12 czerwca przypada bowiem liturgiczne wspomnienie Błogosławionych 108 Męczenników II Wojny Światowej, którzy dla całego Kościoła, a w szczególności dla bierzmowanej młodzieży, mają stawać się wzorami życia wiarą i ewangelią w codzienności.

Młodzi cieszyli się z otrzymanego sakramentu i razem ze swoimi najbliższymi podziękowali księdzu biskupowi za posługę związaną z sakramentem dojrzałości. Wyrazy wdzięczności skierowane też zostały wobec księdza proboszcza, który pomimo trudnego czasu pandemii zdołał należycie przygotować młodzież do świadomego wejścia w dojrzałe chrześcijaństwo.