Ks. bp Mering udzielił długoszakom sakramentu bierzmowania

12 czerwca 2020 r., tekst: ks. AZ; foto: KJ

Ks. bp Mering udzielił długoszakom sakramentu bierzmowania

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, obok seminarium duchownego, jest dla Księdza Biskupa Ordynariusza wyjątkowym miejscem, w którym dojrzewają i rozwijają się młode intelekty diecezjan i stanowi niejako „drugą źrenicę oka”.

12 czerwca, o godz. 15.00, w bazylice katedralnej biskup diecezjalny Wiesław Mering udzielił sakramentu bierzmowania 22 uczniom klas VIII Szkoły Podstawowej oraz 11 uczniom klas I LO włocławskiego ZSK.

Po 14 latach przerwy, decyzją Biskupa Włocławskiego długoszańska młodzież ma przywilej przyjęcia sakramentu bierzmowania w ramach formacji i katechizacji w szkole katolickiej.

Witając Pasterza Diecezji, ks. prał. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK, przypomniał, że błogosławiony Leon Nowakowski (uczeń „Długosza” na przełomie lat 20 i 30 XX w.) złożył ofiarę ze swojego życia w obronie wiary. „Ufamy, że nasi młodzi długoszacy, wpatrzeni w przykład swojego »starszego kolegi« także będą potrafili w swoim dorosłym życiu bronić i pogłębiać wiarę”, mówił Ksiądz Dyrektor.

Ksiądz Biskup w dialogowanej homilii, mówił o roli i znaczeniu sakramentów w życiu chrześcijanina, wartości Eucharystii, a także zwracał uwagę na konieczność odważnego wyznawania wiary. To wezwanie Pasterza Diecezji, stało się dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich szczególnie ważne.