Relikwie bł. Rodziny Ulmów nawiedzają kolejne parafie diecezji włocławskiej

6 grudnia 2023 r.

Relikwie bł. Rodziny Ulmów nawiedzają kolejne parafie diecezji włocławskiej

Peregrynujące od kilu dni po diecezji włocławskiej relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów zatrzymują się w kolejnych parafiach. 5 grudnia czas nawiedzenia przeżywała parafia bł. Michała Kozala BM w Lipnie. Wspólnota parafialna przygotowywała się do tego wydarzenia od wielu tygodni.

Nawiedzenie rozpoczęło się w Przedszkolu Katolickim Oaza, gdzie dzieci poprzez śpiew i przygotowaną inscenizację, prosiły bł. Rodzinę Ulmów, aby roztoczyła duchową opiekę nad społecznością przedszkola, wypraszając potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin.

Następnie relikwie zostały procesyjnie wniesione do świątyni, gdzie zgromadzonych powitał ks. Rafał Zieliński, proboszcz parafii, zachęcając do korzystania z czasu łaski.

Po wspólnej modlitwie, miały miejsce kolejne punkty programu peregrynacji: przedstawienie przygotowane przez dzieci pierwszokomunijne, konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Wolnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem, którego dokonali przedstawiciele wspólnot małżeńskich (Kościół Domowy i Ekipy Notre-Dame).

Najważniejszym punktem dnia była Msza Święta, której przewodniczył i homilię biskup toruński Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Wieczorem świątynia stała się miejscem modlitwy prowadzonej przez młodzież; nie brakło też czasu na osobiste zawierzenie w czasie Różańca i podczas Apelu Jasnogórskim. Nawiedzenie zakończyło się błogosławieństwem relikwiami.

Wcześniej podobne spotkania przeżywały parafie w Licheniu, Ciechocinku, Warcie, Zduńskiej Woli czy Uniejowie, gdzie Mszy św. przewodniczył biskup senior Stanisław Gębicki, a koncelebrował ksiądz infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, proboszcz miejscowej wspólnoty, a homilię wygłosił ks. Piotr Wolny.

W najbliższych dniach relikwie gościć będą w Przedczu, Kazimierzu Biskupim, Krzymowie, Turku i Włocławku.