Włocławek: wykład otwarty TTN poświęcony bł. bp. Kozalowi

7 grudnia 2023 r., tekst: al. JP; foto.: al. HK

Włocławek: wykład otwarty TTN poświęcony bł. bp. Kozalowi

W środę, 6 grudnia, w auli im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego włocławskiego seminarium odbyło się spotkanie otwarte Teologicznego Towarzystwa Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Wykład zatytułowany „Błogosławiony bp Michał Kozal – próba odczytania dzisiaj” wygłosił ks. dr Antoni Poniński. Przedstawił on sylwetkę bł. Michała Kozala od czasów jego młodości, przez posługę kapłańską i biskupią, aż do męczeńskiej śmierci w obozie Dachau. Prelegent ukazał wciąż aktualne przesłanie działalności błogosławionego biskupa.

Po wykładzie ks. dr Jacek Kędzierski poprowadził panel dyskusyjny, podczas którego audytorium zadawało pytania dotyczące osoby bp. Kozala. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja publikacji pt. „Pisma bł. biskupa Michała Kozala, której dokonał ks. dr hab. Kazimierza Skoczylasa, prof. UMK. Rozmyślania dla alumnów na podstawie Ewangelii według św. Mateusza”.

Nad przygotowaniem i przebiegiem spotkania pieczę sprawował ks. dr hab. Lech Król, prezes TTN WSD, propagator nauczania bł. Michała Kozala.