Kardynał Stefan Wyszyński patronem diecezjalnego Tygodnika „Ład Boży”

30 sierpnia 2020 r., ks. AN

Kardynał Stefan Wyszyński patronem diecezjalnego Tygodnika „Ład Boży”

29 sierpnia br. w Uniejowie podczas obchodów 75-lecia istnienia diecezjalnego tygodnika „Ład Boży” biskup włocławski Wiesław Mering ogłosił decyzję o ustanowieniu Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego patronem tego czasopisma. Z prośbą o ustanowienie patrona zwrócił się do Pasterza Diecezji ks. Julian Głowacki, redaktor „Ładu Bożego”.

W uzasadnieniu swojej decyzji bp Mering podkreślił, że ks. Stefan Wyszyński, kapłan Diecezji Włocławskiej, był założycielem i pierwszym redaktorem „Ładu Bożego”. W katedrze włocławskiej przyjął święcenia kapłańskie. Był wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, asystentem kościelnym Chrześcijańskich Związków Zawodowych, prowadził Chrześcijański Uniwersytet Robotniczy. Był również publicystą i redaktorem „Ateneum Kapłańskiego”.

„Ustanowienie Patrona w 75. rocznicę powstania „Ładu Bożego” stanowi dobrą okazję do uwypuklenia dziedzictwa, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Redakcja diecezjalnego tygodnika” – stwierdził Biskup Włocławski i w oczekiwaniu na uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia”, udzielił błogosławieństwa całej Redakcji „Ładu Bożego” oraz wszystkim czytelnikom.