Kaczki Średnie: spotkanie opłatkowe starszych, chorych i samotnych

17 grudnia 2018 r.

Kaczki Średnie: spotkanie opłatkowe starszych, chorych i samotnych

W niedzielę, 16 grudnia, w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich, już po raz siódmy zorganizowano spotkanie opłatkowe dla około 120 starszych, chorych i samotnych parafian.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza Pawła Zalewskiego, który w homilii zwrócił w szczególności uwagę na radość życia, która może być naszą siłą wewnętrzną, gdyż „radość w Panu jest waszą ostoją” (Neh 8,10b). Mamy radować się z różnych doświadczeń, ufając w Bożą pomoc i Jego doskonały plan.

Po nabożeństwie wszyscy zaproszeni udali się do Sali Bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich, gdzie wszyscy wysłuchali opisu narodzin Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza, by po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolędy połamać się opłatkiem.

Dopełnieniem duchowej uczty było przedstawienie Bożonarodzeniowych Jasełek przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Nie zabrakło również świątecznych podarunków.

W gronie gości znaleźli się przedstawiciele samorządu, którzy swoim wsparciem przyczynili się do organizacji parafialnej wigilii oraz innych przedsięwzięć Parafialnego Zespołu „Caritas”.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Gabrielę Kolendę