IV pielgrzymka rowerowa Piotrków Kujawski - Licheń - Piotrków Kujawski

14 sierpnia 2020 r., ks. DK

IV pielgrzymka rowerowa Piotrków Kujawski - Licheń - Piotrków Kujawski

Zgłębiając słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Kim jesteś, o Pani? Kim jesteś, o Niepokalana?”, wspólnota parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowa Kujawskim, udała się, już po raz czwarty, na pielgrzymkę rowerową do Lichenia.

O świcie, 14 sierpnia  trzydziestu parafian, mimo epidemii i upałów, wyruszyło na pątniczy szlak. Pielgrzymom duchowo towarzyszył ks. kan. Krzysztof Gąsiorowski, proboszcz parafii, który pobłogosławił ich na drogę; wraz ze zdążającymi do Bolesnej Królowej Polski, podążał ksiądz wikariusz Damian Kurzawski.

Mimo trudnych warunków pogodowych wszystkim udało dotrzeć się do celu, by wspólnie przedstawić Maryi, w przeddzień uroczystości Jej wniebowzięcia, wszystkie sprawy diecezji, parafii i swoje osobiste.

Uczestnicząc we Mszy św., pątnicy modlili się m.in. w intencjach ks. bp. Wiesława Meringa, który objął piotrkowskich pielgrzymów pasterskim błogosławieństwem.

„Dozwól mi chwalić Cię, o Panno Przenajświętsza” pisał św. Maksymilian. I właśnie w myśl tych słów, wszyscy wrócili do parafii z uśmiechem na ustach, już dziś wyczekując przyszłorocznej, jubileuszowej – piątej – pielgrzymki do Pani Licheńskiej.