Czernikowo: modlitwa w intencji misji pod przewodnictwem Pasterza Diecezji

3 października 2019 r., ks. DD

Czernikowo: modlitwa w intencji misji pod przewodnictwem Pasterza Diecezji

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka został w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie zainaugurowany 2 października br. Mszą Świętą i modlitwą różańcową pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa.

Pasterz Diecezji przypomniał wszystkim obecnym na wspólnej modlitwie jak pilną i ważną sprawą dla Kościoła powinny być misje i ich wspieranie, pobłogosławił różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca NMP oraz Matki Bożej Różańcowej ufundowane z okazji 710-lecia istnienia parafii i miejscowości Czernikowo.

Wdzięczność za dar obecności Pasterza została wyrażona przez ks. kan. dr. Piotra Siołkowskiego, Radę Parafialną, przedstawicieli rodziców, oraz  9 letnią Julię Nowicką, która na flecie zagrała pieśń „Ave Maria”.