Wyjątkowe nabożeństwo majowe w ogrodzie biskupim

18 maja 2020 r.

Wyjątkowe nabożeństwo majowe w ogrodzie biskupim

W wigilię setnych urodzin św. Jana Pawła II miało miejsce wyjątkowe nabożeństwo majowe. Dwudziestu mieszkańców schroniska Caritas dla bezdomnych we Włocławku spotkało się z ks. bp. Wiesławem Meringiem przy figurze Matki Kapłanów. Po wspólnym odśpiewaniu Litanii loretańskiej i Barki, przyszedł czas na słodki poczęstunek. Co prawda nie były to papieskie kremówki, ale kujawski sernik i ciasto z truskawkami.

Śpiew płynący z serc, modlitwa, przywoływane wspomnienia oraz radość spotkania były możliwe dzięki zaangażowaniu i obecności Sióstr Albertynek z włocławskiego Schroniska, księży dyrektorów Caritas, księdza proboszcza parafii katedralnej, księdza redaktora Ładu Bożego oraz kapelana Księdza Biskupa.

Warto dodać, że wybór miejsca nie był przypadkowy - było to nawiązanie do rzymskiej tradycji, gdzie każdego roku w maju sprawowane jest nabożeństwo maryjne w ogrodach papieskich z udziałem Ojca Świętego, osób duchownych, zakonnych i wielu świeckich.