Włocławek: ministranci z katedry zwiedzili WSD

19 listopada 2023 r., al. HK/al. JB

Włocławek: ministranci z katedry zwiedzili WSD

W niedzielę, 19 listopada, miało miejsce kolejne spotkanie ministrantów w ramach projektu „Zbiórka ministrantów w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku”, którego pomysłodawcami i organizatorami są klerycy wraz z ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym alumnów.

Tym razem z zaproszenia skorzystali ministranci parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP we Włocławku, wraz z opiekunem, ks. Damianem Donderowiczem. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem seminarium z modlitwą o nowe powołania w seminaryjnym kościele św. Witalisa. Następnie uczestnicy wysłuchali krótkiej katechezy na temat katechizmowych podstaw wiary katolickiej. Ministranci mogli również zapoznać się z budową organów, poznać znane i mniej znane paramenty liturgiczne oraz rozegrać mecz bilarda.

Wyjątkową zbiórkę ministrancką zakończyła kolacja na seminaryjnym refektarzu.