Bytoń: formacyjne spotkanie młodzieży dekanatu piotrkowskiego

23 kwietnia 2022 r., tekst i foto: ks. DK

Bytoń: formacyjne spotkanie młodzieży dekanatu piotrkowskiego

W piątkowy wieczór, 22 kwietnia, w oktawie świąt Zmartwychwstania Pańskiego, młodzież dekanatu piotrkowskiego zgromadziła się w kościele św. Stanisława w Bytoniu na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym.

Podczas spotkań młodzi ludzie poznaje znaczenie i teologiczną wymowę poszczególnych sakramentów. Tym razem uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Jacka Makowskiego na temat Eucharystii, jako sakramentu spotkania miłości miłosiernej.

Ksiądz proboszcz bytońskiej parafii, nawiązując do przeżywanego niedawno Triduum Paschalnego, wskazał, że Ewangelia odczytywana podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej mówi o umyciu nóg apostołom. „W ten sposób Pan Jezus chciał pokazać, że jest sługą, a sługi nikt się nie boi”, tłumaczył ks. Makowski, dodając, że człowiek przychodząc na Eucharystię nie może bać się Jezusa, „bo On jest obecny w każdym, nawet najgorszym moim doświadczeniu. Jezus jest niżej niż nawet najgorsze doświadczenie mojego życia”

Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która była okazją, przełamania bariery lęku przed Jezusem i powierzenia Jemu samych siebie.

Spotkanie miało również charakter ekumeniczny, ponieważ uczestniczyła w nim młodzież z Ukrainy, która uczy się w szkole podstawowej na terenie parafii Sadlno.

Wszyscy uczestnicy radośnie włączyli się w przebieg całego spotkania przez modlitwę, ale również dzięki życzliwym rozmowom podczas agapy.