Wizyta kolędowa w WDR

4 lutego 2020 r., Daria Hyba

Wizyta kolędowa w WDR

3 lutego br. ks. bp Wiesław Mering przybył z wizytą kolędową do Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników we Włocławku.  Tradycją jest, że każdego roku pracownicy instytucji z ks. dyrektorem Łukaszem Grabiaszem proszą o błogosławieństwo Pasterza Diecezji na kolejny rok pracy.

Pierwszy raz od ponad dwudziestu lat w tym ważnym wydarzeniu wziął udział Jan Krzysztof Ardanowski,  minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wszystkich gości powitał ks. kan. Łukasz Grabiasz. Wizyta duszpasterska rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, której przewodniczył Ksiądz Biskup.

„Prosimy o błogosławieństwo Pana dla księdza kanonika, dla całego Wydawnictwa. Cieszę się, że Państwo w swojej pięknej reprezentacji jesteście tutaj obecni” - powiedział bp Mering.

Pasterz Diecezji pobłogosławił wszystkich zebranych i skierował słowa uznania dla księdza dyrektora oraz pracowników tego miejsca. Przypomniał o ważnej roli Wydawnictwa w życiu polskich rolników. To właśnie WDR od lat wydaje cieszącą się niesłabnącą popularnością publikację „Kalendarz Rolników” oraz wiele innych książek, o różnorodnej tematyce, m.in. religijnej.

Ksiądz biskup podziękował pracownikom Wydawnictwa za ich pracę oraz wyraził ogromną radość z tego, że tworzą wyjątkową, rodzinną atmosferę. Serdecznie powitał również gościa specjalnego, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, i z aprobatą mówił o jego aktywnych działaniach na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz dbaniu o zachowanie duchowych wartości w życiu polskich rolników.

Słowo do wszystkich zgromadzonych skierował też minister rolnictwa, który podziękował za zaproszenie i przypomniał, że z Wydawnictwem Duszpasterstwa Rolników współpracuje już od wielu lat. Teksty jego autorstwa ukazywały się w różnych edycjach „Kalendarza Rolników”, a teraz jako minister również jest otwarty na podejmowanie wspólnych działań na rzecz polskiego rolnictwa.

„Najważniejsza jest bardzo wysoka jakość tego, co tutaj powstaje i dobry przekaz dla mieszkańców wsi. To, co czynicie jest bardzo wartościowe” - powiedział minister, podkreślając jednocześnie nieocenioną rolę Wydawnictwa w kształtowaniu nowoczesnej wsi, jednocześnie silnie zakorzenionej w tradycji i religii. Ze swoim przekazem dociera ono do czytelników zarówno drogą tradycyjną, poprzez wydawane publikacje, jak i drogą elektroniczną, w tym portal KalendarzRolnikow.pl.

Szef resortu rolnictwa poinformował także o pracach nad kodeksem etyki w rolnictwie. Ma on przypomnieć dawne idee i pokazać, jak we współczesnym świecie, w prowadzeniu gospodarstwa i biznesu, postępować zgodnie z zasadami etyki oraz uczciwości.

Kończąc oficjalną część spotkania, ksiądz dyrektor podziękował za tegoroczną wizytę kolędową i błogosławieństwo ks. biskupowi Meringowi, a także ministrowi Ardanowskiemu za przyjęcie zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu. Słowa wdzięczności skierował również w stronę pracowników Wydawnictwa, podkreślając ich ogromne zaangażowanie w wykonywanie codziennej pracy.